top of page

Юридична компанія

Посвідка на проживання в Україні

             Посвідка на проживання - це право іноземця або особи без громадянства проживати на території України на підставах, визначених українським законодавством.

     Підстави для перебування іноземця в Україні зазначені в Законі України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Для того щоб отримати ПМЖ в Україні, потрібно спочатку отримати дозвіл на імміграцію. Згідно Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства, які іммігрували на постійне проживання отримують посвідку на проживання в Україні.

         Відповідно до Закону України «Про імміграцію», можна виділити дві групи осіб, які отримують дозвіл на імміграцію і мають право на оформлення ПМЖ.

     Перша група - особи з імміграційною квотою:

1. діячі науки і культури, імміграція яких відповідає інтересам України;

2. висококваліфіковані спеціалісти і робітники, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України;

3. особи, здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США, зареєстровану у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

4. особи, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;

5. особи, які раніше перебували в громадянстві України;

6. батьки, чоловік (дружина) іммігранта та його неповнолітні діти;

7. особи, які безперервно проживали на території України протягом трьох років з дня встановлення їм статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Друга група - особи, які можуть стати іммігрантами крім квоти:

1. один з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він перебуває у шлюбі понад два роки, є громадянином України, діти і батьки громадян України;

2. особи, які мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням;

3. особи, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувають під опікою чи піклуванням громадян України;

4. особи, імміграція яких становить державний інтерес для України;

5. діти у разі їх спільного в'їзду та перебування на території України.

Якщо особа, що претендує на отримання ПМЖ, знаходиться в Україні, то ПМЖ оформляється одночасно з дозволом на імміграцію. При цьому оформлення окремого дозволу на імміграцію не потрібно. Особі, яка постійно проживає за межами України, для в'їзду необхідно спочатку отримати дозвіл на імміграцію.

Після чого дипломатичне представництво або консульська установа України за її зверненням оформляє імміграційну візу. Імміграційна віза дійсна протягом одного року з дня її оформлення.

Перелік документів, необхідних для оформлення ПМЖ:

1. заяву про оформлення посвідки на проживання в Україні;

2. оригінал паспорта іноземця, копія сторінок з особистими даними, візою і відміткою про перетин кордону (або імміграційна картка);

3. завірений переклад на українську мову сторінки паспорта з особистими даними іноземця;

4. копія рішення про надання дозволу на імміграцію;

5. Чотири фотографії 3,5 х 4,5 см (на матовому папері);

6. квитанція про сплату державного мита в розмірі - 85,00 грн. або документ, що підтверджує наявність пільг щодо його сплати (громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; інваліди I та II груп);7. квитанція про сплату послуги ДМС в розмірі - 52,49 грн.8. копія, виданої податковим органом, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (якщо присвоювався).Повний перелік документів, необхідних для отримання ПМЖ в Україні може змінюватися в залежності від того, за яким критерієм відповідний іноземний громадянин має право на отримання зазначеного виду.

Вартість послуги від 3000 грн.

Контакти:тел. (044) 227 34 29

098309 17 89

063981 44 11

095815 24 91

btpartners.office@gmail.com

bottom of page